Lokalne pozycjonowanie - przykładowo Poznań

( opublikowane: Poniedziałek godz.14:52 2018-06-04) komentarzy: 1 , czytane: 1084 razy

Zdecydowana większość firm działą lokalnie w swoim mieście, regionalnie. Nawet te firmy prowadzące sprzedaż w całym kraju lub międzynarodowo, mają swoje oddziały regionalne umiejscowione zazwyczaj w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław , Poznań, Rzeszów, Szczecin itp.

Promocja lokalna, za przykłąd biorąc Poznań i naprawy zmywarek wydaje się średnio trudna do osiągnięcia celów marketingowych. Zwłaszcza w porównaniu z tymi samymi frazami w stolicy lub globalnie. Oczywiste trudności napotkamy tam gdy temat, frazy lokalnego pozycjonowania są maksymalnie wysycone w wynikach. 

Jak wówczas znaleźć przewagę w lokalnym wyścigu o i do klienta?

AGD - lokalne naprawy w Poznaniu

Wyszukiwarki "zasypywane" powtarzającymi się treściami a dany temat odfiltrowują witryny najmniej wartościowe, wyrzucając je niemal z indeksu. Jako zbiory ogłoszeń, portale ogłoszeniowe, aukcyjne, katalogi czy informatory, wymieniane są jeden, dwa razy pomimo, że mają niekiedy tysiące lokalnych ofert. Już samo to daje asumpt do indywidualnej promocji własnej witryny przez lokalne SEO. 

Jednym z działań dodatkowych, jakimi można wyprzedzić konkurentów internetowych jest skorzystanie z osobnych aplikacji powiązanych z mapami, co dobitniej określa współrzędne firmy. Posługiwanie się koordynatami niewątpliwie wspomaga local SEO. 

Nawet przy maksymalnie nasyconej przestrzeni reklamowej można poszukać przewagi w rozbudowie swojej strony internetowej, do takiego poziomu aby stanowiła unikalną wiedzę nt. produktu lub usługi, zawierała ciekawostki, porównania, rankingi sprzętu, w tym wypadku porównanie zmywarek kuchennych, oceny awaryjności takich zmywarek, ceny ze względu na markę. 

Trzeba dodatkowo zauważyć, że pozycjonowanie lokalne staje się coraz trudniejsze. Ale i zarazem jest coraz ciekawsze. Dzięki temu można spodziewać się wartościowych i dogłębnych informacji na najwyższych wynikach wyszukiwania.Marcel 2018-06-04 15:32:02
Które miejsca wygrywają
Do którego miejsca w ranking-u Googla jest jeszcze przełożenie na telefony od klientów? Mam stronę o naprawach pralek i serwisie AGD na 9 i 10 pozycji, czyli to jest pierwsza strona wyników i jakoś mało klienci się meldują.W kreatorze stron https://www.entro.pl wygenerujesz w kilka chwil darmowo witrynę internetową, stronę www do prowadzenia rezerwacji on-line, blog, lub sklep internetowy.
Najczęściej komentowane:
Przebijam stawkę - aukcja dobrego miejsca
2018-01-09 06:30:44
Trzy kluczowe wskazówki
2018-01-06 08:31:18
Ogłoszenia motoryzacyjne SK_24 Wroclaw
2020-05-07 07:40:26
Pora na urlop - stopem przez internet
2018-01-19 08:20:28

Pozycjonowanie naturalne

Kampanie AdWords