Pora na urlop - stopem przez internet

( opublikowane: Piątek godz.08:20 2018-01-19) komentarzy: 1 , czytane: 1411 razy

O systemach rezerwacji za "czapkę gruszek" i platformach rezerwacyjnych

Kiedy wraz z pierwszymi roztopami zostajemy podrażnieni impulsem "urlopowym", rozpoczyna się etap wymyślania celów wakacyjnych i rezerwacji noclegów. Co zatem oferuje nam internet? Oferuje bardzo wiele. Można powiedzeć, że osoby o bogatej wyobraźni mogą zwiedzić niemal każdy zakątek świata, współuczesniczyć w wyprawach za pośrednictwem relacji na blogach, vlogach itd.

Jednak w większości, chcemy bezpośrednio "dotknąć" wakacji. I to bardzo dobrze.

W necie znajdziemy szereg platform bookingowych, które w jednym miejscu oferują noclegi, apartamenty, miejsca hotelowe, pakiety usług turystycznych. Platformy te wiodą prymat w naturalnych wynikach wyszukiwania i dają możliwość bezpośredniej rezerwacji miejsca zgodnie z kalendarzami rezerwacji miejsc. Pobierają one prowizję od oferentów hoteli ale również prowadzą swoją własną politykę promocyjną. Niektóre oferty są promowane bardziej a inne chowane "pod spodem". 

Czy zatem jest możliwe skuteczne prowadzenie rezerwacji miejsc noclegowych na własnej stronie www? Oczywiście warto skorzystać z każdej dodatkowej opcji, która prowadzi do zwiększenia ilości rezerwacji w naszym obiekcie, hotelu, domkach letniskowych, apartamentach etc.

Jak zacząć? -> Darmowe tworzenie wityny internetowej z systemem rezerwacji 

Wakacyjne rezerwacje

Takim dodatkowym i tanim rozwiązaniem jest strona internetowa z funkcją rezerwacji obiektów. Można ją wygenerować w kilka chwil poprzez darmowy kreator witryn EntroCMS. Od samego początku, bez dodatkowych aplikacji ani zgłoszeń, witryna jest gotowa do prowadzenia rezerwacji on-line.

Po utworzeniu serwisu należy tylko wybrać jeden z szablonów "rezerwacyjnych" oraz wczytać dane swojego obiektu. Prezentacja obiektu na takiej stronie www ma sporo opcji. Od galerii zdjęć przez opisy tekstowe aż po mapki lokalizacji. Do prezentacji każdego obiektu można włączyć wyświetlanie kalendarza rezerwacji oraz systemu do prowadzenia rezerwacji on-line. Kalendarz rezerwacji pokazuje zajętość obiektu oraz dni, w których obiekt jest wolny. Proces rezerwacji internetowej jest zautomatyzowany. Powiadomienia wysyłane automatycznie na e-mail oraz sms-em. Dla zainteresowanych EntroCMS stworzy dedykowaną grafikę do systemu rezerwacji, tworząc oryginalną stronę internetową.

Czy zatem teraz, jeśli mamy na własnej stronie www taki sam system rezerwacji jak na platformach bookingowych, temat jest "załatwiony"? Koniecznie musimy jeszcze zadbać o odwiedzających. W ramach portali społecznościowych można prowadzić skuteczne kampanie informacyjne tworząc grupy tematyczne związane z atrakcjami turystycznymi. Można promować własną stronę rezerwacyjną w AdWords. Można a nawet trzeba promować stale własną witrynę przez pozycjonowanie naturalne. Podkreślenia wymaga tutaj fraza "własną stronę rezerwacyjną" a nie wpis na platformie rezerwacyjnej lub płatne bądź nie ogłoszenia. 

Być może, na pierwszy rzut oka, publikacja informacji o obiektach noclegowych, na portalach bookingowych, w katalogach turystycznych itp. wydaje się łatwa i skuteczna. Jednak nad takimi publikacjami nie mamy zupełnie kontroli. Jak i gdzie zostaną wyświetlone? Które oferty będą wyżej? I czy nasza oferta się wyróżni? 


Przy własnej stronie www z systemem rezerwacji, owszem trzeba się trochę napracować ale pozostaje ona pod pełną naszą kontrolą. Można ją dowolnie promować. Statystyki wejść z panelu administracji dostarczają miarodajne info o ilości i natężeniu odwiedzających. Nikomu nie płacimy prowizji za rezerwacje! Pod własną domeną możemy budować markę obiektu. 

 Bezik 2018-01-19 11:33:29
rezerwacje bez kalendarza
A co z rezerwacjami robionymi telefonicznie? Przecież same się nie pokażą w tych kaledarzach rezerwacji na stronie www?W kreatorze stron https://www.entro.pl wygenerujesz w kilka chwil darmowo witrynę internetową, stronę www do prowadzenia rezerwacji on-line, blog, lub sklep internetowy.
Najczęściej komentowane:
Przebijam stawkę - aukcja dobrego miejsca
2018-01-09 06:30:44
Trzy kluczowe wskazówki
2018-01-06 08:31:18
Ogłoszenia motoryzacyjne SK_24 Wroclaw
2020-05-07 07:40:26
Pora na urlop - stopem przez internet
2018-01-19 08:20:28

Pozycjonowanie naturalne

Kampanie AdWords